درب آکوستیک - درب عایق صدا - درب عایق صوتی

کجا یک درب آکوستیک عایق صدا را می بینید؟

برخی از محیط‌ها وجود دارند که داشتن یک درب داخلی یا خارجی استاندارد کافی تلقی نمی‌شود. ممکن است آسایش یا سلامت افرادی را که از اتاق استفاده می کنند به خطر بیاندازد یا بر نحوه استفاده از اتاق تأثیر بگذارد.
یکی از دلایل اصلی نیاز به درب مخصوص در بسیاری از مکان ها، جلوگیری از پخش صدا است. یک درب عایق صوتی از شیشه قوی و مهر و موم های بسیار محکم ساخته شده است که از نشت صدا جلوگیری می کند، بنابراین اگر بخواهید سر و صدا را از یک اتاق دور نگه دارید یا از خروج صدای اتاق از بیرون جلوگیری کنید، یک درب عایق صدا یک افزودنی حیاتی است.

آکوستیک - درب آکوستیک - دیوار آکوستیک-استودیو ضبط

استودیوهای ضبط

درب آکوستیک عایق صدا با کیفیت بالا در هر استودیو ضبط الزامی است. با حفظ صدا در اتاق، کیفیت جلسات ضبط بهبود می‌یابد، اما مهمتر از همه، مهر و موم غیر قابل نفوذ درب تضمین می‌کند که سر و صدای بیرون نمی‌تواند از طریق آن نفوذ کند و روی ضبط‌ها تأثیر بگذارد.

درب تئاترها

برای به حداکثر رساندن کیفیت صدا در یک تئاتر، چه برای نمایش یا اجرای موسیقی، درهای عایق صدا اغلب یکی از ویژگی های این محیط هستند.

درب موسسات آموزشی

مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌ها همگی از داشتن درب‌های عایق صدا سود می‌برند، زیرا این امر تضمین می‌کند که محیطی که دانش‌آموزان در آن کار می‌کنند با تداخل صوتی خارجی مواجه نشود. بنابراین درهای عایق صدا می توانند به دانش آموزان کمک کنند تا روی کار خود تمرکز کنند. در جایی که یادگیری شامل برخی از عناصر سر و صدا، مانند آموزش موسیقی یا نمایش است، داشتن یک در عایق صدا به این معنی است که دانش‌آموزان در اتاق‌های همسایه از فعالیت‌های خود مزاحم نخواهند شد. برای رعایت مقررات ایمنی، بسیاری از مؤسسات آموزشی در ساختمان های خود از درهای ضد صدا استفاده می کنند.

درب بیمارستان ها

درب های ضد صدا در بیمارستان ها و کلینیک ها نیز یافت می شوند و اینها نه تنها آلودگی صوتی را از یک اتاق یا بخش دیگر کاهش می دهند، بلکه می توانند به کنترل کیفیت هوا نیز کمک کنند. این می تواند در یک محیط بالینی که کیفیت هوا باید از استاندارد بالایی برخوردار باشد، حیاتی باشد.

درب ساختمان تجاری

در هر محیطی که افراد زیادی کار می‌کنند یا جمع می‌شوند، درب‌های ضد صدا اغلب یکی از ویژگی‌های آن هستند که شامل دفاتر و هتل‌ها می‌شود. درها به کاهش صدا کمک می کنند تا افراد بتوانند در راحتی و ایمنی کار کنند یا استراحت کنند.

اتاق مدیریت-درب کنفرانسی-درب آکوستیک

مزایای عایق صوتی درب های اداری شما

وقتی در یک دفتر کار می کنید، می خواهید بتوانید به بهترین شکل روی کار خود تمرکز کنید. بدون توجه به اینکه دفتر شما بخشی از یک بلوک شلوغ در یک شهر در حال حرکت است یا صرفاً یک اتاق یک نفره در یک روستای آرام، قطعاً از حواس پرتی استقبال نمی شود. سر و صدای افراد دیگر، وسایل نقلیه عبوری، باز و بسته شدن درها و پنجره‌ها، و حتی لوازم ضروری اداری مانند پرینترها، دستگاه‌های تهویه مطبوع و کولرهای آبی چیزی نیست که می‌خواهید بشنوید و به نظر می‌رسد همیشه راهی برای ورود به دفترتان پیدا می‌کنید، حتی با درهای دفتر محکم بسته شده است یکی از راه های مقابله با صدای اضافی نصب درب های اداری عایق صدا است.

درب های عایق صدا از نوع ساندویچی ساخته شده اند و قسمت مرکزی آن با چیزی مانند پشم معدنی یا فوم پر شده است که می تواند امواج صوتی ورودی یا خروجی را جذب کند. آنها فقط برای نوازندگان نیستند – آنها واقعاً می توانند برای محیط های اداری مفید باشند. اجازه دهید توضیح دهیم که چرا باید درهای عایق صدا را برای دفتر خود در نظر بگیرید .

صدای صنعتی

درهای اداری عایق صدا مخصوصاً برای دفاتری که فضای مشترک با ماشین آلات پر سر و صدا دارند بسیار محبوب هستند. ما فقط در مورد ماشین آلات تولیدی سنگین صحبت نمی کنیم – این می تواند چیزی به اندازه اتاق های سرور رایانه رایج باشد که به فن ها و مانیتورهای پر سر و صدا نیاز دارند. با مسدود شدن این عوامل حواس‌پرتی، متوجه می‌شوید که حواس‌تان کم‌تر پرت می‌شود و دفترتان محل امن‌تر و عایق صدا برای کار است.

درب آکوستیک خود را بهبود بخشید

خلاص شدن از شر سر و صدا به شما امکان می دهد تمرکز خود را بر آنچه می خواهید بشنوید بهبود بخشید. اعضای اتاق هیئت شما سخنرانان را واضح تر می شنوند. کنترل کننده های تماس شما می توانند بدون حواس پرتی به تماس گیرندگان ورودی گوش دهند. بازدیدکنندگان به راحتی می شنوند و شنیده می شوند. در جایی که موضوعات محرمانه مورد بحث قرار می گیرد، متوجه خواهید شد که هیچ خطری وجود ندارد که آنچه می گویید شنیده شود. با ناامیدی از ناتوانی در شنیدن خداحافظی کنید یا شنیده شوید.

کنترل محیطی بهتر

با یک درب اداری عایق صدا، هوای اتاق خود را کنترل کنید. یک درب محکم و عایق صدا اجازه تنظیم آسان تر دما را می دهد. خواص عایق درب ضد صدا به این معنی است که هوا به داخل یا خارج نشت نمی کند. اگر برای گرم کردن یا خنک کردن دفتر خود هزینه کرده اید، نمی خواهید مزیت آن را از دست بدهید زیرا هوای کنترل شده با درجه حرارت از دفتر شما خارج می شود. درب های عایق صدا می توانند نقش مهمی در کاهش قبض انرژی شما داشته باشند.

درب زیبا

فکر نکنید که یک درب عایق صدا با مبلمان نرم شما صنعتی و نامناسب به نظر می رسد.  گروه تولیدی درب علامه می توانند یک درب آکوستیک را در قاب های سخت و چوب نرم محبوب، با گزینه های متعدد لعاب، پوشش های رنگی یا روکش های لمینت عرضه کنند، و آستانه های آلومینیومی امکان نصب آسان در جایی که کفپوش های نرم دارید را فراهم می کند.

درب عایق صدا-درب عایق صوتی -درب آکوستیک در تهران

چرا در خانه خود را عایق صدا کنید؟

جنبه های زیادی در زندگی روزمره وجود دارد که می تواند باعث استرس و ناراحتی شود – آلودگی صوتی یکی از این مسائل است. در حالی که آلودگی صوتی در محل کار اغلب شناسایی و با آن سازگار است، همیشه در خانه شما اینگونه نیست. جدای از هر گونه صدای «بیرونی» مانند ترافیک، ساخت و ساز، همسایگان و مواردی از این دست، منابع داخلی بسیاری از سر و صدای «ناخواسته» وجود دارد که می تواند آرامش شما را مختل کند. موسیقی یا تلویزیون از اتاق مجاور، لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی، جاروبرقی، و حتی مکالمه دیگران، همگی می توانند از عوامل موثر در ایجاد مشکل باشند. راه های مختلفی برای کاهش این صدای داخلی وجود دارد، اما جنبه ای که اغلب نادیده گرفته می شود، ساخت درب های داخلی شما است.

در اینجا اطلاعاتی وجود دارد که ممکن است باعث شود درب های داخلی موجود خود را با درب های ضد صدا کار آمدتر جایگزین کنید:

درب های عایق صدا

دلایل خوبی برای در نظر گرفتن نصب درب های ضد صدا در خانه شما وجود دارد. انتقال بیش از حد صدا در خانه شما زمانی رخ می دهد که دیوارها و سقف های ساختمان خیلی نازک باشند. این اغلب به دلیل ضخیم نبودن دیوار خشک واقعی است، اما درهای داخلی نیز سطح قابل توجهی از دیوارهای جداکننده بین اتاق‌ها را پوشش می‌دهند و می‌توانند به عنوان «نقاط ضعیف» در ارتباط با حرکت صدا باشند. اگر همانطور که در خانه های نوساز امروزی معمول است، درب دارای یک هسته توخالی باشد، این احتمال وجود دارد که آنها عایق صوتی قابل توجهی در اطراف خانه ایجاد نکنند. با نصب درب های آکوستیک با هسته جامد می توانید عایق صوتی خانه خود را تا حد زیادی بهبود بخشید.

صدا در محیط خانه با تخصیص رتبه بندی STC (کلاس انتقال صدا) برای عناصر و ویژگی های مختلف در خانه اندازه گیری می شود. به عنوان مثال، یک درب هسته توخالی دارای رتبه بندی STC 20-25، یک دیوار داخلی استاندارد در STC 33، یک دیوار داخلی با یک لایه دو لایه از دیواره خشک است که در STC 45 عایق شده است، در حالی که یک درب عایق صدا از چوب با هسته جامد دارای رتبه بندی است. STC 55-60 باشد. بنابراین می توانید تفاوت قابل توجهی را که درب های آکوستیک جامد می توانند در خانه شما ایجاد کنند را مشاهده کنید.

تعویض درب های داخلی

منبع یابی و جایگزینی درب های داخلی موجود با درب های عایق صوتی جایگزین معمولاً یک فرآیند مستقیم است. اکثر تولید کنندگان درب درب هایی با ابعاد استاندارد برای یک خانه مدرن تولید می کنند و بنابراین می توان درها را به سادگی به عنوان جایگزین تعویض کرد. البته باید توجه داشته باشید که درهای آکوستیک به طور قابل توجهی سنگین تر از درب های توخالی هستند که جایگزین می کنید، بنابراین مبلمان درب نگهدارنده (لولا و غیره) نیز ممکن است نیاز به تعویض یا تقویت داشته باشند. اگر وسایل و مکان‌های درب منزل شما از اندازه استاندارد نیستند، بسیاری از تامین‌کنندگان درب می‌توانند درب‌های عایق صدا را سفارشی کنند تا نیازهای شما را برآورده کنند.

مزایای درب های آکوستیک

جدا از مزایای آشکار کاهش سر و صدا در خانه شما، نصب درب های آکوستیک به ارزش و جذابیت خانه شما می افزاید – اگر برای فروش ملک بیایید، ممکن است خانواده ای از چشم انداز محیطی آرام تر در خانه قدردان باشند در حالی که با رشد روزافزون روند افرادی که از خانه کار می کنند، پس درب های عایق صدا می توانند دارایی های ارزشمندی باشند.

برخی از مردم ممکن است فکر کنند که درهای آکوستیک ممکن است حجیم‌تر و «صنعتی‌تر» از درهای داخلی استاندارد به نظر برسند و بنابراین ممکن است جذابیت نداشته باشند یا ظاهر خانه را خراب کنند – این به سادگی درست نیست – درب‌های عایق صدا می‌توانند از نظر زیبایی بسیار دلپذیر باشند. درب‌های آکوستیک در ظاهر و پوشش‌های مختلفی در دسترس هستند، از روکش‌های باکیفیت بالا در طیف وسیعی از گونه‌های چوب، تا درجه‌های مختلف رنگ گرفته تا انتخاب قابل توجهی از روکش‌های لمینت بادوام – برای اطلاعات در مورد تمام درب‌های سفارشی با یک سازنده معتبر درب صحبت کنید.

گروه تولید درب آکوستیک علامه

تیم کارشناسان ما همیشه آماده راهنمایی شما هستند و بر اساس سال ها تجربه و نصب موفق به شما توصیه های درست و عملی می دهند.

اگر مایل به اطلاعات بیشتر در مورد شرکت ما هستید، لطفا  با ما تماس بگیرید  و ما در اسرع وقت پاسخ خواهیم داد. ما منتظریم که به شما کمک کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *