آکوستیک دیوار , دیوار چرمی

پنل صوتی آکوستیک ، بافل‌های صوتی آکوستیک، صفحه‌های صوتی ، و تخته‌های صوتی آکوستیک. و اسامی ادامه دیگری به کار برده می‌شود.

درست مثل بسیاری از تولیدکنندگان آن را با هر نامی که ترجیح می‌دهید صدا کنید. برای شفافیت ، ما در این راهنما به پنل‌های صوتی آکوستیک پایبند هستیم. با وجود نام توصیفی ، شما تفسیرهای مختلفی پیدا خواهید کرد ، هم گسترده و هم باریک همراه با موارد استفاده مختلف .

بنابراین ، در این راهنما ، به اصول پنل‌های صوتی آکوستیک خواهیم پرداخت. به طور خاص ، ما به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

پنل صوتی آکوستیک چیست؟

چه موقع از پنل‌های صوتی آکوستیک استفاده کنیم؟

در کجا از پنل‌های صوتی آکوستیک استفاده کنید؟

پنل صوتی آکوستیک چیست؟

دسته راه حل‌های صوتی در حال رشد است و در این بخش ، شما طیف وسیعی از راه حل‌های مختلف را پیدا خواهید کرد ، از جمله صفحات صوتی. این موارد به بندهای صوتی آویز شده از سقف محدود نمی‌شوند. برای رفع مشکلات صوتی در محل کار ، استودیو و اتاق جلسات شما ، راه حل‌های زیادی وجود دارد – بعضی از آنها را در این راهنما به شما ارائه می‌دهیم.

اول از همه. بیایید تعریف کنیم که پنل صوتی آکوستیک چیست؟

پنل صوتی آکوستیک یک پنل جذب صدا است که برای کاهش صدای پس زمینه و کاهش طنین انداز و پژواک در یک فضا استفاده می‌شود. هنگامی که ما در مورد یک صفحه صوتی صحبت می‌کنیم ، به آن به معنای وسیع آن از جمله صفحه‌های عمودی و افقی اشاره داریم.

برای هر دو نوع ، ما می‌توانیم در مورد اصول مختلف آکوستیک خوب صحبت کنیم: جذب ، انتشار و میرایی.

همه اینها به عملکرد صوتی پنل‌ها مرتبط هستند.

لمسه درب و دیوار

تفاوت پنل‌های عایق صدا و پنل‌های دیواری جاذب صدا چیست؟

بعضی از کاشی‌های صوتی در جذب پژواک در اتاق بهتر عمل می‌کنند ، برخی در توقف یا مسدود کردن صدا بسیار عالی هستند و برخی دیگر (به نام صفحات صوتی کامپوزیت) هر دو کار را انجام می‌دهند.

پنل‌های جذب صدا تمایل دارند محصولات سبک تری باشند که در هنگام لمس ممکن است کوسن مانند باشند. این صفحات صدا که قادر به “نرم کردن” سطوح اتاق هستند ، در مناطق بزرگتر مانند سالن‌های نمایش ، سالن‌های ضیافت و سالن‌های بدنسازی پژواک را سرکوب می‌کنند ، به طوری که همه می‌توانند بلندگوها را درک کنند و از وقایع موسیقی لذت ببرند بدون اینکه برای گوش دادن فشار بیاورند.

فهمیدن اینکه چرا اتاق‌ها امکان تکرار صدا را دارند با سالن ورزشی با دیواره‌هایی به ضخامت ۲۴ اینچ قابل مقایسه است. دست زدن به هرجای این سالن بدنسازی پژواکی متمایز ایجاد می‌کند که چند ثانیه طول می‌کشد تا از بین برود. تصور کنید به ۱۰۰ توپ کوچک لاستیکی با ویژگی‌های فوق العاده تندرست دسترسی پیدا کرده‌اید. اگر شروع کنید به پرتاب کردن این توپهای پران از همه جهات ، آنها همه جا در سالن بدنسازی مانند دیوانه‌ها خواهند پرید. سرانجام ، آنها از اینکه دیگر انرژی جنبشی خود را مصرف کرده‌اند ، متوقف خواهند شد.

اکنون دیوارها و سقف سالن بدن سازی را با پنل‌های جذب صدا در نظر بگیرید و آن ۱۰۰ توپ گوی را به همان روشی که قبل از نصب پنل‌های علیق صدا پرتاب کرده‌اید ، پرتاب کنید. هنگامی که این بار توپ‌های برگشتی به دیوارها و سقف برخورد می‌کنند ، آنها گزاف گویی نمی‌کنند. و این به این دلیل است که انرژی هر توپ (که به توپ می‌دادید) توسط کف موجود در پنل‌های صوتی جذب می‌شود. اساساً ، امواج صوتی یک توپ فوق العاده پرانرژی هستند که از سطح سخت می‌پرند اما توسط سطوح نرم و جاذب جذب می‌شوند.

تراکم کننده ، پنل‌های کاهش دهنده صدا بیشتر با جدا کردن دیوارها خواص مسدود کردن صدا را ایجاد می‌کنند تا یک طرف دیوار یک سطح سخت و مجزا را نشان ندهد. ایجاد جرم بیشتر در هر دیواره توانایی آن را در مسدود کردن صدا افزایش می‌دهد.

قبل از تصمیم گیری در مورد نوع پنل‌های کاهش سر و صدا ، این سوالات را از خود بپرسید:

  • آیا می‌خواهم پژواک جذب کنم یا تداخل صدا را مسدود یا کاهش دهم؟
  • منطقه چه نوع سطوح و ابعادی را نشان می‌دهد؟
  • چه نوع صداهایی را می‌خواهم جذب / مسدود / روشن کنم؟
  • آیا این منطقه بیشتر برای مشارکت در سخنرانی ، نمایش‌های موسیقی یا اهداف ضبط استفاده می‌شود؟
  • آیا منطقه‌ای از نوع تجاری است که گروه‌هایی از افراد با یکدیگر ملاقات می‌کنند ، غذا می‌خورند و غیره؟

چه موقع از پنل‌های عایق صدای آکوستیک استفاده کنیم؟

با درک بهتر از پنل‌های صوتی آکوستیک ، اکنون می‌توانیم به سوال بعدی برویم: چه زمانی از پنل عایق صوتی آکوستیک استفاده کنیم؟

همانطور که قبلا ذکر شد ، صفحات عمودی و افقی را می‌توان با ویژگی‌های مختلف مربوط به عملکرد صوتی آنها مشخص کرد. با این حال ، می‌توانیم آن را حتی بیشتر مشخص کنیم.

به طور کلی ، صفحات عمودی به کاهش انتقال صدا در یک فضا کمک می‌کنند و مانع از این می‌شوند که صدا از یک انتهای اتاق به سر دیگر منتقل شود. پنل‌های عایق صوتی آکوستیک عمودی همچنین ممکن است به کاهش نویز پس زمینه تا حد قابل قبولی کمک کنند. به عنوان مثال ، در بسیاری از دفاتر مدرن فضای باز ، سطح سر و صدا از ۶۰-۸۰ دسی بل است ، در حالی که سطح توصیه شده ۴۵-۵۵ دسی بل است.

بنابراین ، اگر هدف کاهش نویز پس زمینه و زمان طنین انداز است ، راه حل‌های عمودی احتمالی عبارتند از:

پنل‌های مستقل

پنل‌های معلق سقفی

پنل‌های دیواری مانند متناوباً ،

برای زنده کردن دیوارهای کسل کننده ، از کاغذ دیواری‌های جاذب صدا استفاده کنید!

به منظور حذف سر و صدای پس زمینه به طور کامل ، در حالت ایده آل ، شما باید پارتیشن‌هایی از کف تا سقف بسازید یا خود را از منبع سر و صدا حذف کنید. با این حال ، پنل‌های عایق صوتی آکوستیک عمودی می‌توانند کمک زیادی به کاهش انتقال صدا کنند.

لمسه درب و دیوار
  • بهبود جذب مستقیم با پنل‌های عایق صوتی آکوستیک افقی

از طرف دیگر ، صفحات افقی در درجه اول برای جذب مستقیم استفاده می‌شوند. برای جلوگیری از گسترش امواج صوتی ، باید از صفحات جاذب برای تبدیل انرژی صدا به گرما از طریق اصطکاک استفاده شود. تمام صفحات افقی ما از مواد جاذب صدا یا کف صوتی نرم ساخته شده‌اند و از نظر جذب عملکرد خوبی دارند.

نمونه‌ای از راه حل‌های ممکن برای جذب مستقیم شامل طیف وسیعی از پنل‌های معلق سقف است.

در کجا از پنل‌های عایق صدای آکوستیک استفاده کنید؟

چه بخواهید انتقال صدا را محدود کنید ، نویز پس زمینه را کاهش دهید و زمان ریور را کاهش دهید ، تعیین محل پنل‌های عایق صدا برای دستیابی به بهترین عملکرد بسیار مهم است. یافتن موقعیت ایده آل به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله

  • نوع اتاق،
  • فعالیت فضا ،
  • مبلمان موجود ، و
  • مواد موجود در فضا (به عنوان مثال شیشه ، پلاستیک ، چوب).

در اینجا ، ما در درجه اول توصیه‌های کلی در مورد محل استفاده از پنل‌های عایق صدا را به اشتراک خواهیم گذاشت. برای توصیه‌ها و شبیه سازی‌های خاص ، پیشنهاد می‌کنیم با مشاوران ما در قسمت تماس با ما بگیرید.

به طور کلی ، ما می‌توانیم چند راهنما برای قرار دادن پنل‌های عایق صدا تعریف کنیم. اولین قدم شامل پرسیدن از خود است: اندازه فضا چقدر است؟ آیا شما با یک فضای کوچک یا بزرگ روبرو هستید؟

به عنوان مثال در اتاق‌های کوچکتر ، اتاق جلسات ، کانون‌های مشخص شده و دفاتر شخصی ، امواج صوتی ابتدا به دیوارها برخورد می‌کنند. چرا؟

چرم کوبی دیوار, دیوار پوش چرمی

اینها معمولاً نزدیکترین سطوح سخت به منبع صدا هستند. در نتیجه ، شما باید به دنبال استفاده از پنل‌های عایق صدا دیواری باشید. این موارد به جذب صدا کمک می‌کند و باعث کاهش تعداد امواج فرستاده شده به داخل اتاق می‌شود.

در اتاق‌های بزرگتر و فضاهای بزرگ ، امواج صوتی رفتار متفاوتی دارند. انرژی صدا در هر فضایی منتشر می‌شود ، اما در فضاهای بزرگتر ، انرژی صوتی کمتری به داخل اتاق باز می‌گردد ، زیرا صدای اصلی گاهی قبل از رسیدن به یک عنصر سخت از بین می‌رود.

با این حال ، غالباً امواج صوتی قبل از افتادن روی سطح زمین سخت برخورد می‌کنند – به طور معمول سقف به جای دیوارها. در این موارد ، پنل‌های عایق صدا آویز سقف افقی می‌توانند به بهبود چشمگیر صدا کمک کنند. هنگامی که از سقف معلق می‌شوند ، صفحات افقی امواج صوتی نامطلوب را جذب می‌کنند. برای بهبود عملکرد صوتی ، پنل‌ها را در ارتفاع‌های مختلف تعلیق نصب کنید. جیب‌های هوا بین پنل‌ها امواج صوتی را گرفته و از گسترده شدن بیشتر آنها در فضاهای با سقف بلند جلوگیری می‌کند.

پنل‌های عایق صوتی برای دیوارها

صفحات صوتی جاذب صدا که از پشم معدنی یا فوم تشکیل شده‌اند ، امواج صوتی را برای کاهش سر و صدای کلی ، شفاف سازی گفتار و محدود کردن طنین صدا در دیواره‌های مناطق بسته جذب می‌کنند. استفاده از پنل‌های عایق صدای آکوستیک اساساً ناحیه‌ای از باقی مانده‌های صوتی غیرضروری را “تمیز” می‌کند که شنیدن سخنرانی یک سخنران ، لذت بردن از موسیقی زیبا یا ضبط صحیح صدای ممکن را غیرممکن می‌کند.

هنگامی که امواج صوتی از طریق هوا عبور می‌کنند و به پنل‌های کاهش دهنده صدا نصب شده بر روی دیوار یا سقف برخورد می‌کنند ، الیاف فایبرگلاس یا منافذ کف باعث لرزش می‌شوند و اصطکاک را در بین منافذ یا الیاف افزایش می‌دهند. این ارتعاشات به سرعت به جایی می‌رسند که اصطکاک کافی برای تبدیل انرژی صدا به انرژی جنبشی (گرما) ایجاد می‌شود ، که صرفاً انرژی جسم در حال حرکت است. از آنجا که انرژی جنبشی قابل کنترل نیست ، به سرعت پراکنده می‌شود و هیچ موج صوتی و به طور طبیعی هیچ صدایی باقی نمی‌گذارد.

پنل‌های عایق صدا مانع از ورود یا خروج از اتاق می‌شوند. هر پنل ضد صدا سنگین و متراکم است و کیفیت طولانی مدت را تضمین می‌کند. به علاوه ، پنل‌های عایق صدا در فضاهای مختلف ایده آل هستند ، از جمله:

سالن‌های شنود: با استفاده از پنل‌های عایق صدا ، می‌توانید وضوح صدا را در سالن با کاهش صدای پس زمینه ناشی از پژواک بهبود بخشیده و تجربه مخاطبان را بهبود بخشید.

آپارتمان: عایق صوتی آپارتمان باعث می‌شود با به حداقل رساندن انتقال سر و صدا از یک واحد به واحد دیگر ، حریم خصوصی خود را افزایش دهید. علاوه بر این ، پنل‌های ضد صدا با ارائه یک خانه خصوصی بیشتر از خواص مشابه ، ممکن است به شما در افزایش ارزش آپارتمان کمک کنند.

استودیوهای موسیقی: در بسیاری از موارد ، استودیوهای موسیقی از پانل‌های ضد صدا برای جلوگیری از نشت صدا به اتاق‌های مجاور ، کاهش پژواک و بهبود کیفیت صدای موسیقی استفاده خواهند کرد.

هتل‌ها: برای هتل‌ها ، ارائه بهترین تجربه به مهمان از اهمیت بالاتری برخوردار است. به لطف گزینه‌های صفحه عایق صوتی ، هتل‌ها می‌توانند خطر شکایت از صدا را به حداقل برسانند و شانس خود را برای ایجاد اقامتی آرام و لذت بخش به مهمانان افزایش دهند.

کتابخانه: عایق صوتی کتابخانه یک گزینه عالی برای کاهش حواس پرتی صدا با حاوی سر و صدای اضافی است.

پنل‌های دیواری جذب کننده صدا ضخیم تر ، امواج صوتی بیشتری را منعکس ، جذب و پراکنده می‌کنند. اینکه چند پنل صوتی در یک منطقه بسته قرار داده‌اید نیز بر میزان کاهش صدا در اتاق تأثیر می‌گذارد.

آیا پنل‌های عایق صدا آکوستیک و پنل‌های کاهش سر و صدا هر دو جلوی صدا را می‌گیرند؟

پنل‌های کاهش صدا و آکوستیک همچنین “ناخواسته” سر و صدا را کنترل می‌کنند – مانند پژواک ، طنین انداختن ، خفه کردن ، و غیره. بهترین پنل‌های جذب صدا پنل‌های فایبرگلاس پارچه‌ای هستند که دارای کنترل پارازیت برتر برای طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها هستند. آنها همچنین در انواع مختلفی از اندازه‌ها ، رنگ‌ها و انواع مختلف برای تهیه نیازهای طراحی و بودجه شما موجود هستند.

در مقایسه ، پنل‌های جذب صدا تمایل دارند که محصولات سبک تری باشند. این پنل‌ها ممکن است در هنگام لمس مانند بالشتک باشند و قادر به لطیف کردن سطوح اتاق هستند. همچنین ، از پنل‌های جذب صدا می‌توان برای محدود کردن پژواک در مناطق بزرگتر ، مانند سالن‌های ضیافت و سالن‌های ورزشی استفاده کرد.

هزینه‌های عایق صدا و پانل های جذب صدا ممکن است متفاوت باشد.

صرف نظر از اینکه شما به پنل‌های عایق صدا یا جذب صدا نیاز دارید ، مهم است که با یک متخصص پنل صوتی مشورت کنید. با این کار می‌توانید مجموعه‌ای گسترده از صفحات عایق صدا و جذب صدا را برای هر کاربردی مرور کنید.

به دنبال این مثال‌ها ، امیدواریم که به شما الهام بخشیده باشیم تا در پروژه بعدی خود ، صفحات عایق صدای آکوستیک را در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید ، پنل‌های صوتی  آکوستیک می‌توانند بازیگوش و چند منظوره باشند. آنها را در آغوش بگیرید و بگذارید به جای اینکه آنها را پنهان کنید ، بخشی از فضای داخلی شما شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *