چرم کوبی درب شامل سبک های فرانسوی معماری و طراحی داخلی میشود و هماهنگی فوق العاده ای را با مبلمان ها و لوستر ها و چراغ ها و اجناس تزیینی و گچ بری ها و تابلو نقاشی پیدا میکند .

چرم کوبی دیوار, دیوار پوش چرمی

چرم کوبی درب و دیوار

روکش چرمی درب و دیوار  از منشا طراحی های داخلی مجموعه کاخ های ورسای فرانسه نشات گرفته و در طی زمان با تغییرات زیادی در طراحی چرم های مرغوب هم اکنون نقش مهمی را در طراحی های حرفه ای داخلی ایفا میکند

چرم کوبی روی دیوار و درب شامل یکی از عناصر اصلی در طراحی داخلی میباشد و به دلیل دست ساز بودن آن دارای ارزش هنری درپروژه های طراحی داخلی میگردد  ولی کاغذ های دیواری چرمی نوعی کپی برداری از این هنر می باشد که به علت تولید انبوه و اقتصادی بودن در سالیان اخیر مورد استقبال زیادی قرار گرفته که در بسیاری از پروژه ها بدلیل نصب غیر حرفه ای و سرعت عمل بی مورد در نصب با خرابی نصب رو برو میشود.

 لمسه دوزی , لمسه دیواری, لمسه مبل

چرم کوبی  را میتوان در فضاهای مختلف طراحی داخلی ساختمان با توجه به طرح و رنگ و جنس از قبیل فضاهای نشیمن و اتاق تلویزیون و سالن پذیرایی و اتاق خواب اصلی اتاق های دختر و پسر در پروژه های مسکونی استفاده نمود.

همچنین با ایجاد طرح های مربوط به فضای داخلی سالن های اجتماعات و کنفرانس و تشریفاتی نیز میتوان با توجه به طرح و رنگ و ساختار نصب متفاوت از این عنصر در طراحی داخلی فوق العاده حرفه ای بصورت چشمگیری استفاده نمود.

چرم کوبی دیوار ها در بعضی موارد میتوان جهت صداگیری فضا و جلوگیری از خروج و ورود صدا از دیوار ها و فضا استفاده کرد .الیاف ویسکوز بکار رفته در زیر سازی آن باعث نرمی روی دیوار به ضخامت ۴ میلی متر میشود که .همان نرمی باعث خاصیت اکوستیک دیوار ها و فضای داخلی و همچنین ضد سرما و گرما شدن دیوار ها میگردد

یکی از مزیت های این کار قابل شسشو بودن و عمر آن بالای ۱۵ سال بدون در رفتگی و پارگی و رنگ رفتگی و خرابی میباشد.

اتاق عایق صدا , ضد صوت , عایق صوتی

همچنین از متریال های عام و موجود در بازار از قبیل کاغذ دیواری های بی کیفیت و دیوار پوش های پلاستیکی فاصله گرفته و با استفاده از دید طراحی شده حرفه ای در پروژه های حرفه ای مورد استفاده قرار گرفته است.

چرم کوبی دارای خاصیت جذابیت و  زیبایی چشمگیری در طراحی داخلی ساختمان میباشد و به دلیل طبیعی بودن و تاچ آن روی دیوار تفاوت بسیاری با کاغذ های دیواری مصنوعی و ثابت روی دیوار دارند.

برای زیبایی بیشتر این کار از طرح هایی مانند طرح های لوزی و راه راه و مربع و نیز طرح های شانتون دار از الیاف کتان و ویسکوز طبیعی و طرح های گلدار داماس نیو  کلاسیک و مدرن استفاده میکنند.

چرم کوبی درب و دیوار با دیگر عناصر استفاده شده در داخل فضای ساختمان از قبیل قاب بندی های چوبی یا گچی و پتینه کاری یا نقاشی و ورق طلا کاری ها و برنز کاری و آینه کاری و یا دیگر کارهای حرفه ای در سبک های کلاسیک یا نیو کلاسیک و مدرن هماهنگی ویژه ای دارد .

همچنین محیط های داخلی با رنگ های گرم مانند زرد روشن یا کرم و بژ و درمقادیر کمتری طلایی فضای داخلی اتاق یا سالن را پر از گرمی و نور و نشاط میسازد که از نظرروان پزشکی زرد شاد ترین رنگ طیف می باشد همراه با حس گرمی و شادی و خوش بینی همراه است.

و در محیط های داخلی بارنگ های طیف گرم بارنگ نارنجی روشن که از ترکیب دو رنگ قرمز و زرد است ، ترکیبی از دو رنگ را دارا می باشد. این رنگ انرژی و سرزندگی رنگ قرمز و گرمی و نشاط رنگ زرد را داراست. در تنالیته ای از طیف این رنگ دوست داشتنی از رنگ هلویی روشن که رنگی بسیار دلپذیر در خانه است بسیار استفاده می گردد.

هلویی روشن در اماکن مجلل و رستوران های گران قیمت استفاده می گردد که با  چرم کوبی درب و دیوار ایجاد شده دردیوارهایی از فضا هارمونی و هماهنگی ویژه ای را بوجود می آورد.

درب چرمی, درب لمسه, درب کنفرانسی,قابلیت عایق صدا و حرارت,انواع درب های چرمی و کنفرانسی

در محیط های داخلی که با رنگ سبز روشن طراحی میشوند باعث آرام بخش تر شدن فضای داخلی می گردد ولی معمولأ در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل از تنالیته ای از طیف رنگ سبز مثل زیتونی سبز دریایی روشن و تیره و سبز دودی و سبز کبریتی تیره استفاده می گردد.

دیوار  در محیط های داخلی با رنگ های آرامبخش مثل آبی که باعث بزرگتر به نظر آمدن محیط می شود و رنگی آرامبخش و مثبت است.در طراحی دکوراسیون داخلی از رنگ های فیروزه ای کدر و فیروزه ای سیر و فیروزه ای تیره و آبی کبریتی سیر و روشن و آبی اسمانی سیر و روشن و سرمه ای و لاجوردی رنگ بندی سالن های پذیرایی با شکوه و اماکن تشریفاتی رسمی با ترکیب با رنگ های گرم و همچنین طلایی و نقره ای و  پتینه کاری وکهنه کاری  دیوارهایی مناسب در فضاهای داخلی مجلل زیبایی و وقار خاصی را به محیط می دهد.

دیوار   در محیط های داخلی که با رنگ بنفش یا ارغوانی طراحی می شوند به محیط حس اشرافیت و سلطنت و تجملی می دهد. رنگ بنفش ترکیبی از قرمز هیجان آور با آبی آرام بخش است و در حالتی که دارای قرمز روشن بیشتری باشد دارای انرژی بیشتری می باشد در طراحی و دکوراسیون داخلی در خانواده رنگ های بنفش از نیلی کمرنگ و بادمجانی روشن و بنفش مخملی و بنفش دودی و نیلی در اماکن و محیط های مختلف استفاده می گردد و از آنجا که رنگ ارغوانی رنگ مورد علاقه خانم ها می باشد از این رنگ در رنگ آمیزی اتاق های خواب مستر هم با هماهنگی با  چرم کوبی درب و دیوار استفاده می گردد.

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *