درب عایق صدا

چرم کوبی  یا به اصطلاح چرم کاری نوعی چرم کوبی به اشیا دستی یا کارهای هنری مانند مبل، تخت، دیوار و درب‌ها است ، با استفاده از تکنیک‌های شکل دهی ، تکنیک‌های رنگ آمیزی یا هر دو آنها.

چه نوع پارچه‌هایی برای درب چرمی و آکوستیک مناسب می باشد؟

یکی از اموری که در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است خرید درب چرمی و درب آکوستیک می باشد که شما می‌توانید به راحتی با صرف هزینه کم تر درب های چوبی قدیمی خود را به درب های چرمی و آکوستیک تبدیل نمایید.

اگر قرار باشد که درب‌های قدیمی خود را به درب‌های چرمی تبدیل نماییم باید بدانید که تنها درب‌های چوبی قابلیت تبدیل شدن در چرمی را دارند و بهترین پارچه برای رویه کوبی درب، چرم می‌باشد زیرا کیفیت جنس چرم نسبت به جنس پارچه بیشتر می‌باشد و در برابر رطوبت و همچنین گرما عایق بسیار مناسب تری می‌باشد پس به خاطر داشته باشید که هنگام رویه کوبی درب حتما از جنس چرم استفاده نمایید.

پنل‌هایی که در درب آکوستیک از آن‌ها استفاده می شوند عبارتند از:

استفاده از پنل‌های عایق در درب آکوستیک در شرایط مختلف و مکان‌های مختلف کاربرد دارد که در زیر به مهمترین این پنل‌ها اشاره خواهیم کرد.

بیس ترپ، دیفیوز، جاذب و دیفیوز جاذب می‌باشد که به ترتیب سبب گیر انداختن صداها در فرکانس‌های کم، پراکنده کردن صدا، جذب صدا و در نهایت جذب و پراکنده کردن صدا می‌شوند.

برای اقدام به خرید درهای آکوستیک و یا تبدیل درب قدیمی خود به آن سعی کنید از متخصصان در این زمینه مشاوره بگیرید.

از شکاف‌های درب غافل نشوید

یک سری موارد هستند که خود شما بدون هیچ هزینه‌ای هم می‌توانید برای آکوستیک کردن درب یا اتاق خود انجام دهید.

این کارها درست است که راه حل اساسی نیستند ولی می‌توان تا حدودی عایقی برای صدا ها باشد.

شکاف‌های درب مجراهای خوبی برای ورودی و خروجی صدا هستند و باید سعی کنید که این شکاف‌ها را پر کنید. به شدت شمارا تشویق می‌کنیم که از شکاف‌های درب غافل نشوید. این کار باعث می‌شود جلوی ورود و خروج کمی از صدا را بگیرید.

شکاف‌های بزرگ و کوچک را پیدا کنید و با پوشش مناسبی این شکاف‌ها را پر کنید.

شاید فکر کنید که این کار بی فایده است ولی بعد از پوشش کامل شکاف‌های درب خودتان متوجه خواهید شد که چه تاثیری هرچند کوچک بر آکوستیک کردن اتاق داشته است.

به مورد دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد استفاده از فرش قبل یا بعد از درب‌های اتاق است. در نظر داشته باشید که استفاده از قالیچه ویا فرش های کوچک یا بزرگ در ورودی ویا خروجی درب می‌توانید آکوستیک درب ویا اتاق را تا حدود خیلی کمی انجام دهد.

همچنین استفاده از سوزن گل میخ که بعد از رویه کوبی درب به دلیل زیباتر شدن ظاهر درب می باشد بر روی جنس چرم بهتر نفوذ می‌کند در صورتی که برای رویه‌های از جنس پارچه استفاده از سوزن کل میخ مناسب نمی باشد و پارچه را پاره می کند و در نهایت رویه کوبی می بایست به صورت مجدد انجام پذیرد.

ار چرم کوبی و به کلی از چرم به شکل‌های مختلفی در صنایع و دیزاین منزل و وسایل استفاده می‌شود که به نمونه‌هایی از آن می‌توان در فرهنگ ها و هنرهای مختلف اشاره کرد و تصور کنید تمامی آنها بر روی وسایل منزل از قبیل مبل و تخت خواب و یا حتی برای عایق بندی دیوارها و منزل خود چه استفاده زیبا معقول و جالبی خواهد شد..

رنگرزی

استفاده از رنگدانه‌هایی که توسط حلالها یا آب به منافذ چرم منتقل می‌شود. می‌توان آن را روی چرم منجمد یا خام ، حتی برای رنگ آمیزی و یا برای برجسته کردن مناطق خاص استفاده کرد. به عنوان مثال ، استفاده از یک قطعه کاملاً خالی می‌تواند منجر به جمع شدن در مناطق پس زمینه شود و کنتراست و عمق ایجاد کند.

رنگهای چرمی بر پایه روغن ، الکل و آب موجود است. اگرچه گزینه‌های مبتنی بر آب به دلیل نفوذ ضعیف کارایی چندانی ندارند.

رنگ آمیزی

رنگ آمیزی چرم با رنگرزی چرم تفاوت دارد زیرا رنگ فقط در سطح باقی می‌ماند در حالی که رنگها به چرم جذب می‌شوند. به دلیل این تفاوت ، روشهای نقاشی چرمی معمولاً در مواردی که می‌توانند خم شوند یا باید خم شوند و همچنین در مواردی که اصطکاک می‌گیرند مانند کمربندها و کیف پولها استفاده نمی‌شود زیرا در این شرایط ممکن است رنگ ترک بخورد یا از بین برود. با این وجود می‌توان از رنگ‌های لاتکس برای رنگ آمیزی چنین موارد چرمی انعطاف پذیر استفاده کرد. در قسمت اصلی ، یک تکه چرم مسطح ، پشتی با یک تخته سفت و سخت ایده آل و رایج است ، اگرچه اشکال سه بعدی تا زمانی که سطح رنگ شده محکم بماند امکان پذیر است.

رنگ اکریلیک یک ماده معمول است که اغلب روی تصاویر چرمی منقوش کشیده می‌شود ، پشت آن را با چوب یا مقوا تهیه می‌کنند و سپس قاب می‌گیرند. بر خلاف عکس‌ها ، نقاشی‌های چرمی برای جلوگیری از کپک زدن بدون پوشش شیشه ای نمایش داده می‌شوند.

کنده کاری

کنده کاری روی چرم مستلزم استفاده از وسایل فلزی برای فشرده سازی چرم مرطوب به گونه ای است که جلوه ای سه بعدی می‌دهد. سطح چرم برش خورده نیست ، همانطور که در کارهای برازنده انجام می‌شود.

ابزار اصلی که برای «تراشیدن» چرم استفاده می‌شود ، شامل: چاقوی مفصل گردان ، ونیر ، ماسوره ، سایه بان گلابی ، بذرپاش ، انواع وسایل مجسمه سازی و ابزار زمینه است. چاقو مفصل گردان با یک انگشت نگه داشته می‌شود که فشار رو به پایین را روی رکاب مانند فشار می‌دهد و در امتداد چرم کشیده می‌شود تا الگوها را ترسیم کند. ابزار دیگر ابزارهای منگنه ای است که با پتک چوبی ، نایلونی ، فلزی یا پوست خام زده می‌شوند. هدف این است که تعریف ، بافت و عمق بیشتری به خطوط برش ساخته شده توسط چاقوی مفصل گردنده و مناطق اطراف خطوط برش داده شود.

عایق صوتی دیوار , لمسه دیوار

مهر زنی و چرم کوبی

نمونه‌هایی از مهر زنی هندسی روی چرم.

مهر زنی چرمی شامل استفاده از وسایل شکل دار (تمبر) برای ایجاد نقش بر روی سطح چرم است که اغلب با ضربه زدن به مهرها بر روی تمبرها ایجاد می‌شود.

تمبرهای تجاری در طرح‌های مختلف ، به طور معمول هندسی یا نمایندگی حیوانات ، موجود است. بیشتر مهر زنی روی چرم دباغی شده گیاهی انجام می‌شود که روکش شده است. این عمل مرطوب کردن چرم با آب است به طوری که در الیاف سطح خیس می‌شود. آب باعث می‌شود که چرم نرمتر شده و با فشرده شدن طرح و یا مهر زدن در آن ، بتوان آن را فشرده کرد. بعد از مهر زدن بر روی چرم ، طرح با خشک شدن روی چرم باقی می‌ماند ، اما در صورت خیس شدن و خم شدن چرم می‌تواند محو شود. برای ماندگاری بیشتر برداشت‌ها ، چرم با روغن و چربی مطبوع می شود تا آن را ضد آب کند و از تغییر شکل الیاف جلوگیری کند.

قالب / شکل دادن

شکل دهی یا قالب گیری چرمی شامل خیساندن یک تکه چرم در آب برای افزایش انعطاف پذیری و سپس شکل دادن آن به صورت دستی یا با استفاده از اشیا یا حتی قالب به صورت فرم است. با خشک شدن چرم سفت شده و شکل خود را حفظ می‌کند. کنده کاری و مهر زدن ممکن است قبل یا بعد از قالب ریزی انجام شود. قالب سازی در میان علاقه مندان که صنایع دستی آنها به خیال پردازی ، فرهنگ و همچنین کسانی که علاقه مند به سبک سازی کلاسیک کیف و وسایل خانه هستند ، مشهور شده است.

برش / اچ لیزر

لیزرهای دی اکسیدکربن چرم را خیلی نرم برش می زنند و در کمترین توان ، یک برش لیزری می‌تواند طرح‌های دقیق را به عمق دلخواه به چرم بدل کند ، اگرچه مقداری تغییر رنگ و سفتی در چرم ابزار دباغی شده گیاهی ایجاد می‌شود.

سوراخ شدن

سوراخ شدن – نتیجه سوراخکاری است که برای تولید تعداد زیادی دهانه منظم مرتب شده از شکل منظم در ورق و مواد دیگر فراهم می‌شود. یک روش تزئینی که برای اتصال دو ورقه چرم یا تزئین آنها استفاده می‌شود.

پیروگرافی

پیروگرافی (چینه نگاری) روی چرم هنر استفاده از سوزن داغ برای ایجاد نقاشی روی چرم است. چرم تحت تأثیر گرما سایه های تیره تری به خود می‌گیرد که متعاقباً به یک تصویر کامل تبدیل می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *